Ana Sayfa / Teknoloji / APPLE Bu Yıl El Yakacak

APPLE Bu Yıl El Yakacak

Iphone 10’uncu yılını kutluyor. Bu yıl 3 farklı model tanıtacak Iphone 7S, Iphone 7S PLUS ve Iphone 8 bu 3 modeli 15 Eylül de tanıtmayı planlayan Apple 10’uncu yılına özel olarak tasarladığı iphone 8’i 1.000 dolardan çıkarmayı planlıyor. Şimdiye kadar üretilen en pahalı iphone olacak. Şöyle ufak bir hesap ile Türkiye fiyatını (tahmini) bulabiliriz. En düşük modelini örnek alalım.

Amerika’da 649 dolardan çıkardığı iphone 7 32gb Türkiye fiyatı 3.799 TL Amerika’da 1.000 dolardan çıkaracağı iphone 8 32gb Türkiye fiyatı 5.099 TL bandında olacak. Tahmini bu fiyatlarla çıkacak olan iphone 8 ülkemizde başarılı bir satış grafiği elde edebilecek mi?

Bu sorunun cevabını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

APPLE BAĞIMLILARI MERAKLA BEKLİYORLAR

10’uncu yılına özel büyük bir patlama yaratmak isteyen Apple, kullanıcılarını şimdiden merakla bekletiyor. Apple bağımlıları, sabırsızlıkla Apple’ın yeni çıkacak olan telefonu Iphone 8’i bekliyorlar. Iphone 8 ile oldukça farklı bir teknolojiye bürünecek Apple, satış rekoru kırmayı bekliyor.

Iphone 8’in ülkemizde ise diğer ülkelere göre daha az satış yapması bekleniyor. Telefonun oldukça maliyetli olmasından dolayı ülkemizde satışının yüksek olmaması bekleniyor.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Öğrencilere MEB’den Dizüstü Bilgisayar

Eğitimde teknoloji çatısı altında 2011 yılında FATİH projesi hayata geçirildi. Bu proje kapsamında bu zamana …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir