Ana Sayfa / Teknoloji / Facebook’tan Çocuklar İçin Yenilik

Facebook’tan Çocuklar İçin Yenilik

Gün geçtikçe gündelik hayatın her alanına taşınan teknolojiyle birlikte anne ve babaların çocuklarının üzerinde kurdukları kontrolü kaybetmesinde hızlı bir düşüş meydana geliyor. Facebok ise anne ve babaların işlerini kolaylaştırmak için çalışmalara başladı. Bu kapsamda geliştirilen Facebook Messenger Kıds uygulaması sayesinde çocukların konuşacakları kişilerin tüm bilgiler anne baba kontrolünde bulunuyor. Bu uygulamayla çocukların görüntülü konuşacakları ya da mesajlaşacakları kişiler ebeveyn kontrolüne bırakılıyor.

Bu uygulamayı kullanması için Facebook çocuklara kayıt olma zorunluluğu yüklemiyor. Facebook mesenger kıds uygulamasını çocuğun bilgisayarına ya da tabletine yüklediğiniz takdirde ebeveynler de kendi hesaplarıyla birlikte çocukların hesaplarını tanımlayabiliyor.

Listenin kontrolü ailenin elinde

Bu noktadan sonra çocukların arkadaş listesi tamamen anne ve babaların listesinde olurken, çocuk da özgür olduğunu hissedebileceği bir kişisel hesabı kullanıyor. Çocuklar bu uygulamada arkadaşlarını eklemek isterlerse yapılacak olan şey ise çocuğunuzun arkadaşının ailesini kendi hesabınıza eklemek. Bundan hareketle çocuğunuzda arkadaşını listesinde bulabilecek.

Uygulamada çocukları sıkmayan görsel yenilikler bulunurken, onların konuştukları zamanda aynı anda eğlenmelerini de sağlayan bir uygulama tasarlanmış.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

iPhone X’te Stajyer İtirafı

Apple tarafından 10. Yıla özel olarak üretilen İphone X için kullanıcılar tarafından yoğun eleştiriler devam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir