Ana Sayfa / Teknoloji / Siber Zorbalığa Karşı Kampanya

Siber Zorbalığa Karşı Kampanya

Samsung Elektronics, Birlikte İyi Gelecek vizyonuyla hareket kapsamına Türkiye ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile işbirliği yaptı. Bu işbirliği çerçevesinde siber zorbalık noktasında genç, çocuk, öğretmen, aileler kapsamında bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu hedeflere ulaşmak için de Siber Zorba Olma! #farkinavar hareketini başlatacak.

Elektronik ve sanal ortamlarda kişi, grup ya da diğer kişilere yönelik kasıtlı olarak yapılan iftira, dedikodu, aşağılama, tehdit, taciz, dışlama ve utandırma gibi bireyi rahatsız eden eylemleri ifade kavram siber zorbalık olarak tanımlanıyor. Bu kavram gün geçtikçe yaygınlaşırken, birçok çocuğun ve gencin psikolojik ve fiziksel olarak zarar görmesine neden olmaya devam ediyor.

20 pilot okul seçildi

Başlatan kampanya kapsamında, 20 okul pilot okul olarak seçildi. Burada çocuklar verilecek olan eğitimlerle birlikte çocuklar, gençler, aileler, öğretmenlerin sanal ortam ve teknoloji ortamının kötü kullanımına karşı bir farkındalık kazanmasın ayardım edilecek.

Kampanyanın reklam filmini oyuncu Nejat İşler seslendirdi. 13 Aralık’ta ise Türkiye ve BTK ve Samsung ekranlarını karartarak, Siber Zorba Olma! sloganını #farkinavar hastag’i ile paylaşım yapacak. Bu şekilde herkesi sosyal medyada desteğe beklediklerini açıklayan yetkililer, herkesin duyarlı olmasını beklediklerini ifade etti.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

iPhone X’te Stajyer İtirafı

Apple tarafından 10. Yıla özel olarak üretilen İphone X için kullanıcılar tarafından yoğun eleştiriler devam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir