Ana Sayfa / Yerel / Ağrı’da Teröristler Bomba Yüklü Araç Patlattı

Ağrı’da Teröristler Bomba Yüklü Araç Patlattı

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi’nde eylem hazırlığındaki PKK’lı teröristler bomba yüklü araç patlattı.

Pkk teröristler gasp ettikleri aracı güvenlik görevlileri tarafından farkedildikleri anlayınca aracı patlatarak kaçtılar. Jandarma ekipleri PKK’lı teröristlerin gasp ettikleri araçla Ağrı dağı Halaç bölgesi’ne gittiklerini tespit ettiler. İHA’lar tarafından an be an takip edilen teröristlerin çaldıkları araca bomba yüklendiklerini tespit ettiler. Eylem yapma hazırlığından olan teröristleri yapılması muhtemel bir eylemin önüne geçmek için harekete geçtiler. Jandarma ekipleri tarafından farkedildiklerini anlayan teröristler aracı bırakarak olay yerinden kaçmaya başladılar.

Teröristler olay yerinden kaçarken uzaktan kumandayla araçtaki bombayı patlattılar. Patlama da herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Kaçan teröristleri yakalamak için güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı.

Ağrı Valiliği’nden Açıklama

Yaşnan olay ilgili Ağrı Valiliği açıklama yaptı. Açıkalama yapan Ağrı Valiliği ” Teröristlerin yapmayı planladıkları eylem güvenlik güçlerinin hemen müdahalesi sonucunda olası eylemin önüne geçilmiştir. Teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.” denildi.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Eski Koca Dehşeti

Adana’da bir kişi eski karısını ve erkek arkadaşını silahla vurdu. Olay akşam saatlerinde Adana’nın Süleyman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir