Ana Sayfa / Yerel / Sakarya’da Mavi Yumurta Tesisi Açıldı

Sakarya’da Mavi Yumurta Tesisi Açıldı

Sakarya’da mavi yumurta damızlık tesisi bugün yapılan törenle hizmete girdi.

Günlük 80 bin mavi yumurta üretimi yapılması beklenen tanesi 6,5 lira civarında satılan mavi yumurtaların fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Sakarya’nın Tarak ilçesinde açılan mavi yumurta üretim tesisi şimdilik günlük 80 bin civarında mavi yumurta üretimi gerçekleştirirken bu rakamın 1 yıl içinde 5 milyon üretim rakamlarını bulması bekleniyor. Sakarya’da açılan tesisin üretiminin arttırılması ile tanesi 6,5 liradan satılan mavi yumurtaların tanesinin 2 liraya kadar düşmesi bekleniyor. 37 dönem arazi üzerine kurulan mavi yumurta üretim tesisi yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alana sahip.

Mavi yumurta üretim tesisinin açılışında konuşan Çiftlikbank Yöneticisi Mehmet Aydın ” Şuanda açmış olduğumuz mavi yumurta üretim tesisiyle dünyada tekiz. Dünya çapında mavi yumurta süs tavukçuluğu olarak yapılıyor. Dünyada ilk defa biz bunu endüstriyel üretimini gerçekleştireceğiz. Şuanda günlük 80 bin yumurta üretimimiz var. Bu rakamın 1 yıl gibi kısa bir sürede günlük 5 milyon rakamlarına ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

Rekor Başvurusu

Çiftlikbank yöneticileri açtıkları çiftliğin dünyanın en büyük mavi yumurta üretim tesisi olarak açılmasının tescili için Guinness başvurusunda bulundu.

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Eski Koca Dehşeti

Adana’da bir kişi eski karısını ve erkek arkadaşını silahla vurdu. Olay akşam saatlerinde Adana’nın Süleyman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir