Ana Sayfa / Yerel / Ulu Önder Atatürk’ün Sivas’a Gelişi Kutlandı

Ulu Önder Atatürk’ün Sivas’a Gelişi Kutlandı

98 yıl önce bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas geldi. Ulu Önder’in Sivas’a geliş yıl dönümü sebebiyle tören düzenlendi.

Halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Sivas’a ve Cumhuriyet’e İlk Adım Anıtı önünde gerçekleştirilen törende, Vali Davut Gül, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip ve Belediye Başkan Sami Aydın, anıta çelenk sundu. Törende, halk oyunları ekibi gösteri yaptı. kurum amirleri ve askeri erkan katıldı törenin katılımcıları arasındaydı.

“Bıraktığınız emanetler emin ellerdedir.”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Vali Davut Gül, anıt şeref defterini imzaladı. Gül, deftere şu sözleri kaydetti: “Aziz Atam, tarih boyunca hiçbir zaman esarete boyun eğmemiş Türk milleti, hür ve bağımsız yaşayarak büyük bir millet olmanın haklı onuru ile tarihe damgasını vurmuştur ancak 1. Dünya Savaşı sonunda yurdun dört bir yanının işgal altında olduğu, kardeşin kardeşe güvenmediği bir dönemde inandığınız Sivaslılar, aradan geçen 98 yıl süresince güveninize layık olmak çabası içerisinde gösterdiğiniz hedeflere doğru birlik ve beraberlik içerisinde hiç durmadan yol almaktadır. Milli Mücadele döneminde Anadolu’nun en güvenli yeri olarak değerlendirdiğiniz ve 108 gün kalarak milletin kurtuluşunu hazırlayan kararları aldığınız Sivas sizi ve silah arkadaşlarınızı bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anmakta, şehrimize ilk teşriflerinizdeki milli heyecan ve inanç bugün de aynı şekilde sürmektedir. Bıraktığınız emanetler emin ellerdedir. Ruhunuz şad olsun.”

Hakkında Sinan Özdemir

Ayrıca Bakınız

Eski Koca Dehşeti

Adana’da bir kişi eski karısını ve erkek arkadaşını silahla vurdu. Olay akşam saatlerinde Adana’nın Süleyman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir